Tonka, Dipteryx odorata etherische olie is door het hoge cumarine gehalte, giftig. Tonka gebruikt als taquinboter, een insecticide. Tonka wordt in aromatherapie niet gebruikt.
Anthémis aromatherapie etherische oliën - huidverzorging
Tonka, Dipteryx odorata etherische olie is giftig wegens het hoge cumarine gehalte en wordt in de aromatherapie niet gebruikt.






eth. olie A t/m D
eth. olie E t/m K
eth. olie L t/m R
eth. olie S t/m Z

Salie
Sandelhout Afrika
Sandelhout Australië
Sandelhout Oost
Sandelhout West
Sassafras
Satsuma
Scharlei
Selderij
Siberische Den
Siberische Spar
Sinaasappel
Spaanse Brem
Spaanse Marjolein
Spaanse Salie
Spar
Spijklavendel
Staartpeper
Steranijs
Strobloem
Styrax
Tabak
Tagetes
Tangerine
Tea Tree
Terpentijn
Theebes
Theeboom wit
Therebinth
Thuja
Tijm
Tijm rood
Tonka
Tolubalsem
Tropische Verbena
Tuberoos
Turkse Geranium
Turkse Roos
Ui
Valeriaan
Valkruid
Valse Valeriaan
Vanille
Venkel
Verveine
Vetiver
Viooltje
Virginia Ceder
Vlier
Weistanne
Wierook
Wijnruit
Wilde Kamille
Wilde Tijm
Wintergreen
Wortelzaad
Ylang Ylang
Zevenboom
Zilverberk
Zilverspar
Zonneroosje

prijzen


Nederlandse namen
botanische namen

basis oliën

Dode Zee
huidverzorging
gezondheidshangers
hydrolaten
boeken
mengsels
Bachremedies
massage oliën
zepen

 
foto`s
Tonka   Dipteryx odorata
productanalyse


Tonka, Dipteryx odorata, is een zeer grote tropische boom met ellipsvormige bladeren en violette bloemen. De boom is inheems in Zuid-Amerika en gecultiveerd in West-Afrika o.a. Nigeria.
De vrucht bevat één pit, de Tonkaboon, deze worden verzameld en gedroogd. Dan worden ze ``verduurzaamd`` door ze 12-15 uur te laten weken in alcohol en weer te drogen.
Bij dit drogen vormt zich op de buitenkant van de boon een wit laagje poeder, gekristalliseerde cumarine.
De ``verduurzaamde`` bonen worden hoofdzakelijk in Europa en de USA verder verwerkt. In Nederland werd de vettige substantie uit de bonen verkocht als ``taquinboter`` een insecticide tegen motten. Er wordt een absolue gewonnen door extractie van de ``verduurzaamde`` bonen. Dit is een amberkleurige, halfvloeibare massa met een zoete nootachtige geur. Vanwege het hoge cumarinegehalte is Tonka-olie giftig en wordt derhalve niet gebruikt in de aromatherapie.
Tonkabonen zijn giftig wewgens het hoge cumarine gehalte


Helaas mogen wij een deel van de informatie over deze olie en recepten op last van de Voedsel en Waren Autoriteit (warenwet) niet meer op onze site publiceren omdat deze in strijd zou zijn met de EEG wetgeving i.z. consumentenbescherming. De gepubliceerde informatie zou een oneerlijke reclame zijn t.o.v. geneesmiddelen. Heel jammer, omdat veel van onze klanten dankbaar gebruik maakten van deze informatie en het zeer zeker niet als oneerlijke reclame ervoeren. 



   
/aroma/tonka.htm - laatste wijziging zondag 09 november 2008

copyright Anthémis aromatherapie - Oosterstreek / alle rechten voorbehouden

disclaimer