Paar daagjes NL (H)
Santo Domingo (H)

Afgelopen weekend ben ik voor de IARU Region 2 EC vergadering naar Santo Domingo, de hoofdstad van de Dominicaanse Republiek geweest. De grootste bron van inkomsten daar is het toerisme. Er schijnen veel strandressorts te zijn. Het Hiltonhotel waar wij verbleven was, alhoewel het vlakbij de Caribische zee lag, niet zo’n ressort. Aan de overkant van een gigantisch drukke boulevard lag een piepklein strandje, dat nog net zichtbaar was onder de aangespoelde flessen. Het verkeer in Santo Domingo is chaotisch. Stopborden en rode verkeerslichten hebben totaal geen betekenis en het was maar goed dat we door “locals” werden rondgereden. Natuurlijk hebben we een bezoek gebracht aan de Radio Club Dominica, zodat ik weer een landje aan mijn lijst kon toevoegen.
Het eten in de Dominicaanse Republiek is prima en dat geldt ook voor het lokale Presidente bier en de rum. Op maandagmorgen voor vertrek werd ik rondgeleid door het koloniale centrum met allerlei gebouwen uit de 16e eeuw. Niet aan mij besteed dus!
In de middag met Delta naar JFK gevlogen en van daaruit naar Nederland met KLM.
7 heuvelenloop (M)

Vandaag heeft het resultaat van een intensieve 10 miles training een uitstekend resultaat opgeleverd. Die training was vooral de laatste maand in Nederland problematisch vanwege tijdgebrek en het feit dat mijn loopmaatje Hans er niet bij was. Maar samen met maar liefst 28.000 deelnemers heb ik de zevenheuvelenrun in Nijmegen volbracht met als resultaat: 15 km in 1 uur en 42 minuten en 26 seconden. Het parcours was prachtig en heerlijk zonnig met een staalblauwe lucht. Je had bijna niet in de gaten dat je aan het lopen was, want er was zoveel te doen onderweg (een rennende Elvis die zijn hele repertoire liet horen, waarschijnlijk slachtoffer van een weddenschap) en natuurlijk veel aanmoedigend publiek langs de route. Heuvelop ging ik soms nog sneller dan heuvelaf en wel zo snel dat mijn supporters nog niet bij de finish waren toen ik daar arriveerde, maar nog lekker in de kroeg zaten te pimpelen. Ook waren de medailles op omdat er zo veel inschrijvers waren komen opdagen. Die heb ik dus nog tegoed met als datum 20.11.2011. En nu maar hopen dat mijn kuiten weer wat slanker zullen worden.
de vijg

Na 15 jaar in de Betuwse klei te hebben gestaan, een beetje beschut en in de zon, geeft onze favoriete boom dit jaar wel 100 vijgen en gelukkig hebben we dit op tijd ontdekt. De smaak is zoet, kruidig en een vleugje tropisch. Vers zijn ze verrukkelijk! En het levert uiteraard een aantal potten jam op.
Adam en Eva ontdekten het grote mooi gevormde vijgenblad en gebruikten het als lingerie (ja, zij waren al vroeg modebewust). En ze hebben de bladeren vast niet alleen voor gebonden, maar ook achter, want vijgen hebben een laxerende werking.
Alleen is ons niet bekend hoe men aan de benaming paardenvijg komt...