Baseball Scores,
Standings & Stats 2008

Compiled and Copyright © 1997-2008 by Marco Stoovelaar

Welkom...
...op de Officiële Site van Grand Slam * Stats & News, het enige statistische bulletin in Nederland, dat geheel gewijd is aan de Hoofdklasse Honkbal en Softbal.

Dit is de Honkbal sectie. Er zijn nog twee andere secties:
Grand Slam * Stats & News Softbal Dames
Grand Slam * Stats & News Softbal Heren

Honkbal & Softbal Headlines

De resultaten van de wedstrijden, standen en statistieken worden zo snel als mogelijk bijgewerkt.

Laatste update: 8 oktober 2008

Welcome...
...on the Official Site of Grand Slam * Stats & News, the only statistical bulletin in The Netherlands dedicated to the Dutch Major League Baseball and Softball.

You're now in the Baseball section. There are two more sections:
Grand Slam * Stats & News Softball Women
Grand Slam * Stats & News Softball Men

Baseball & Softball Headlines

The game results, standings and statistics will be updated as quickly as possible.

Last update: October 8, 2008


Index
    Eerste Klasse / First Division 2008
  • Stand / Standings
  • Uitslagen / Scores
  • Programma / Schedule
Eindstanden & Statistieken
Final Standings & Statistics


HOOFDKLASSE HONKBAL 2008
DUTCH MAJOR LEAGUE BASEBALL 2008
HOOFDKLASSE / MAJOR LEAGUE
(Competitie begonnen op zaterdag 12 april; afgesloten op maandag 15 september)
(Regular Season opened on Saturday, April 12; ended on Monday, September 15)
EINDSTAND
FINAL STANDINGS
GWLTPNTGBPCT.RUNSOPPHOMEROADDAYNIGHTSTREAK
1CORENDON KINHEIM (#) (HK09) (PO) (A)423210-64-.76224512916 - 516 - 519 - 713 - 3L 1
2DOOR NEPTUNUS (HK09) (PO) (A#)423111-621.73827510316 - 515 - 620 - 911 - 2W 1
3L&D AMSTERDAM (HK09) (PO) (A#)422913-583.69025017614 - 715 - 623 - 86 - 5W 3
4KONICA MINOLTA PIONIERS (#) (HK09) (PO) (A#)422814-564.66728316217 - 411 - 1022 - 96 - 5W 1
5SPARTA/FEYENOORD (HK09) (A#) (PO#)422121-4211.50016218411 - 1010 - 1116 - 165 - 5W 1
6MR. COCKER HCAW (A#) (PO#) (HK09)421428-2818.3331352669 - 125 - 168 - 236 - 5L 2
7MEDIAMONKS RCH (A#) (PO#) (HK09)42834-1624.1901552794 - 174 - 177 - 231 - 11W 1
8ADO (A#) (PO#) (B)42537-1027.119942972 - 193 - 184 - 241 - 13L 2
Uitslagen | Programma | Startende Werpers | Line Scores & Box Scores | Statistieken | Team Rosters
Scores | Schedule | Pitching Assignments | Line Scores & Box Scores | Statistical Leaders | Team Rosters
Comp. van 42 wedstrijden | 42-game scheduleResultaten oefenseizoen | Results Exhibition Season
Geen wedstrijden werden vastgesteld in de periode van 1 t/m 14 juli (Haarlemse Honkbal Week)
en 26 juli t/m 27 augustus (Olympische Spelen in Peking)
No games were scheduled between July 1 through 14 (Haarlem Baseball Week in Haarlem)
and July 26 through August 27 (Olympic Games in Beijing)
(#) - de op 18 mei gestaakte wedstrijd Pioniers vs. Kinheim werd op 21 mei gewonnen verklaard (2-0) voor Kinheim,
maar op 27 augustus maakte de Beroepscommissie de opgelegde straf ongedaan
Op 2 september besloot het KNBSB-Bondsbestuur de uitspraak niet uit te voeren, maar legde zich uiteindelijk hierbij neer
(#) - the halted game Pioniers vs Kinheim on May 18 was declared a 2-0 win for Kinheim on May 21,
but on August 27, the Jury of Appeal reversed the decision
On September 2, the Executive Council of the KNBSB didn't accept this ruling, but eventually did a few days later
(PO) - top-vier plaatst zich voor best-of-five Play-Offs | (PO) - top-four qualifies for best-of-five Play-Offs
(PO#) - uitgeschakeld voor Play-Offs | (PO#) eliminated for Play-Offs
(A) - ploeg op eerste plaats wint de KNBSB Beker
(A) - team in first place wins KNBSB Cup
(A#) - uitgeschakeld voor eerste plaats | (A#) eliminated for first place
(HK09) - zeker van plaats in Hoofdklasse 2009 | secured spot in Major League 2009
(B) - ploeg op achtste plaats speelt best-of-five Play-Off vs. kampioen Eerste Klasse A om één plaats in Hoofdklasse 2009
(B) - team in eighth place plays best-of-five Play-Off vs. champion First Division A for one spot in 2009 Major League
Corendon Kinheim is regerend landskampioen | Corendon Kinheim is defending Dutch champion

HOOFDKLASSE / MAJOR LEAGUE PLAY-OFFS
(Best-of-five Play-off begonnen op donderdag 18 september; afgesloten op zaterdag 27 september)
(Best-of-five Play-Off opened on Thursday, September 18; ended on Saturday, September 27)
EINDSTAND nr. 1 vs. nr. 4
FINAL STANDINGS nr. 1 vs. nr. 4
GWLPNTGBPCT.RUNSOPPHOMEROADDAYNIGHTSTREAK
1CORENDON KINHEIM (nr. 1) (*)4316-.75023221 - 12 - 03 - 00 - 1W 3
2KONICA MINOLTA PIONIERS (nr. 4) 41322.25022230 - 21 - 10 - 31 - 0L 3
(*) - geplaatst voor Holland Series | (*) - qualifies for Holland Series
(Best-of-five Play-off begonnen op donderdag 18 september; afgesloten op zondag 28 september)
(Best-of-five Play-Off opened on Thursday, September 18; ended on Sunday, September 28)
EINDSTAND nr. 2 vs. nr. 3
FINAL STANDINGS nr. 2 vs. nr. 3
GWLPNTGBPCT.RUNSOPPHOMEROADDAYNIGHTSTREAK
1L&D AMSTERDAM (nr. 3) (*)5326-.60023212 - 01 - 23 - 10 - 1W 2
2DOOR NEPTUNUS (nr. 2) 52341.40021232 - 10 - 21 - 31 - 0L 2
(*) - geplaatst voor Holland Series | (*) - qualifies for Holland Series
Corendon Kinheim is regerend landskampioen | Corendon Kinheim is defending Dutch champion

PROMOTIE/DEGRADATIE PLAY-OFF / PROMOTION/RELEGATION PLAY-OFF
(Best-of-five Promotie/Degradatie Play-off begonnen op zaterdag 20 september; afgesloten op zaterdag 4 oktober)
(Best-of-five Promotion/Relegation Play-Off opened on Saturday, September 20; ended on Saturday, October 4)
EINDSTAND
FINAL STANDINGS
GWLPNTGBPCT.RUNSOPPHOMEROADDAYNIGHTSTREAK
1 ADO (nr. 8 HK) (*)5326-.60019201 - 12 - 13 - 20 - 0W 1
2 EURO STARS (nr. 1 1K) 52341.40020191 - 21 - 12 - 30 - 0L 1
(*) - gehandhaafd in Hoofdklasse 2009 | (*) - remains in Dutch big league 2009

HOOFDKLASSE / MAJOR LEAGUE HOLLAND SERIES
(Best-of-five Holland Series begonnen op donderdag 2 oktober; bijgewerkt t/m dinsdag 7 oktober)
(Best-of-five Holland Series opened on Thursday, October 2; through Tuesday, October 7)
EINDSTAND
FINAL STANDINGS
GWLPNTGBPCT.RUNSOPPHOMEROADDAYNIGHTSTREAK
1L&D AMSTERDAM
WINNAAR nr. 2 vs. nr. 3
(*)
33-6-1.0002261 - 02 - 01 - 02 - 0W 3
2CORENDON KINHEIM
WINNAAR nr. 1 vs. nr. 4
3-303.0006220 - 20 - 10 - 10 - 2L 3
(*) - L&D Amsterdam kampioen van Nederland en geplaatst voor het toernooi om de Europa Cup
Corendon Kinheim was regerend landskampioen
(*) - L&D Amsterdam Dutch champion and qualified for participation in the European Cup Tournament
Corendon Kinheim was defending Dutch champion


Uitslagen / Scores

Donderdag 29 mei / Thursday, May 29
Kinheimvs.Neptunus1-5
Zaterdag 31 mei / Saturday, May 31
Hoofddorp Pioniersvs.Sparta/Feyenoord4-1
ADOvs.Amsterdam Pirates6-7
Neptunusvs.RCH11-5
Kinheimvs.HCAW12-3
Zondag 1 juni / Sunday, June 1
Sparta/Feyenoordvs.Hoofddorp Pioniers7-2
Amsterdam Piratesvs.ADO4-2
RCHvs.Neptunus2-6
HCAWvs.Kinheim2-1
Donderdag 5 juni / Thursday, June 5
Neptunusvs.ADO1-0
RCHvs.HCAW10-11
Amsterdam Piratesvs.Sparta/Feyenoord10-0 (6 1/2)
Kinheimvs.Hoofddorp Pioniers2-0
Zaterdag 7 juni / Saturday, June 7
ADOvs.Neptunus2-4
HCAWvs.RCH6-8
Sparta/Feyenoordvs.Amsterdam Pirates0-2
Hoofddorp Pioniersvs.Kinheim3-6
Zondag 8 juni / Sunday, June 8
Neptunusvs.ADO10-0 (8)
RCHvs.HCAW6-1
Amsterdam Piratesvs.Sparta/Feyenoord3-0
Kinheimvs.Hoofddorp Pioniers2-1
Woensdag 11 juni / Wednesday, June 11
ADOvs.Kinheim0-5
Donderdag 12 juni / Thursday, June 12
Kinheimvs.ADO8-0
Amsterdam Piratesvs.Neptunus2-5
Zaterdag 14 juni / Saturday, June 14
Sparta/Feyenoordvs.HCAW4-0
RCHvs.Hoofddorp Pioniers2-7
Neptunusvs.Amsterdam Pirates1-8
Zondag 15 juni / Sunday, June 15
HCAWvs.Sparta/Feyenoord4-5 (11)
Hoofddorp Pioniersvs.RCH6-1
Zaterdag 21 juni / Saturday, June 21
Hoofddorp Pioniersvs.HCAW11-1 (7)
ADOvs.Sparta/Feyenoord0-3
RCHvs.Amsterdam Pirates2-6
Zondag 22 juni / Sunday, June 22
HCAWvs.Hoofddorp Pioniers5-3
Sparta/Feyenoordvs.ADO14-9
Amsterdam Piratesvs.RCH5-3
Donderdag 26 juni / Thursday, June 26
HCAWvs.ADO5-2Line Score, Box Score & Verslag
Sparta/Feyenoordvs.Neptunus2-0Line Score, Box Score & Verslag
Kinheimvs.RCH7-6 (8)Line Score, Box Score & Verslag
Amsterdam Piratesvs.Hoofddorp Pioniers9-3Line Score, Box Score & Verslag
Zaterdag 28 juni / Saturday, June 28
Neptunusvs.Hoofddorp Pioniers14-3 (6 1/2)Line Score, Box Score & Verslag
RCHvs.ADO7-0Line Score, Box Score & Verslag
(ADO uitgeschakeld voor de Play-Offs / ADO eliminated for the Play-Offs)
Amsterdam Piratesvs.HCAW8-6Line Score, Box Score & Verslag
Kinheimvs.Sparta/Feyenoord3-5Line Score, Box Score & Verslag
Zondag 29 juni / Sunday, June 29
Hoofddorp Pioniersvs.Neptunus6-9Line Score, Box Score & Verslag
ADOvs.RCH2-14 (7)Line Score, Box Score & Verslag
HCAWvs.Amsterdam Pirates4-5Line Score, Box Score & Verslag
Sparta/Feyenoordvs.Kinheim0-10Line Score, Box Score & Verslag
Donderdag 17 juli / Thursday, July 17
Hoofddorp Pioniersvs.ADOafgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 22 juli)
Neptunusvs.HCAWgestaakt, regen (1e inn., 0-0)(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 22 juli)
RCHvs.Sparta/Feyenoordafgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 22 juli)
Amsterdam Piratesvs.Kinheim5-8Line Score, Box Score & Verslag
Zaterdag 19 juli / Saturday, July 19
Hoofddorp Pioniersvs.Sparta/Feyenoord2-1Line Score, Box Score & Verslag
(RCH uitgeschakeld voor de Play-Offs / RCH eliminated for the Play-Offs)
HCAWvs.Kinheimgestaakt, regen (2e inn., 0-1)(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 22 juli)
ADOvs.Amsterdam Piratesafgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 22 juli)
Neptunusvs.RCHgestaakt, regen (2e inn., 0-0)(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 22 juli)
Zondag 20 juli / Sunday, July 20
Sparta/Feyenoordvs.Hoofddorp Pioniers3-4Line Score, Box Score & Verslag
Kinheimvs.HCAW10-2Line Score, Box Score & Verslag
Amsterdam Piratesvs.ADO11-0 (6 1/2)Line Score, Box Score & Verslag
RCHvs.Neptunus0-11 (7)Line Score, Box Score & Verslag
Dinsdag 22 juli / Tuesday, July 22
HCAWvs.Kinheim0-8Line Score, Box Score & Verslag
(HCAW uitgeschakeld voor eerste plaats / HCAW eliminated for first place)
ADOvs.Amsterdam Pirates0-10 (7)Line Score, Box Score & Verslag
Neptunusvs.RCH4-0Line Score, Box Score & Verslag
onderstaande wedstrijden, oorspronkelijk vastgesteld voor dinsdag 22 juli, werden verschoven naar dinsdag 2 september
the following games, initially scheduled for Tuesday, July 22, have been moved to Tuesday, September 2
Hoofddorp Pioniersvs.ADO19:45Hoofddorp
Neptunusvs.HCAW19:45Rotterdam
RCHvs.Sparta/Feyenoord19:45Heemstede
Donderdag 24 juli / Thursday, July 24
ADOvs.HCAW3-2Line Score, Box Score & Verslag
Neptunusvs.Sparta/Feyenoord10-2Line Score, Box Score & Verslag
RCHvs.Kinheim1-9
Hoofddorp Pioniersvs.Amsterdam Pirates10-2
Olympische Spelen / Olympic Games
Het seizoen was onderbroken van 26 juli t/m 27 augustus voor de Olympische Spelen
en de daaraan voorafgaande voorbereiding in Zuid-Korea
The season was interrupted between July 26 and August 27 for the Olympic Games
and the final preparations in Korea
Donderdag 28 augustus / Thursday, August 28
HCAWvs.Sparta/Feyenoord1-3Line Score, Box Score & Verslag
ADOvs.Kinheim1-8Line Score, Box Score & Verslag
Neptunusvs.Amsterdam Pirates5-8Line Score, Box Score & Verslag
RCHvs.Hoofddorp Pioniers2-11Line Score, Box Score & Verslag
Zaterdag 30 augustus / Saturday, August 30
HCAWvs.Hoofddorp Pioniers2-11Line Score, Box Score & Verslag
(HCAW uitgeschakeld voor Play-Offs / HCAW eliminated for Play-Offs)
Sparta/Feyenoordvs.ADO3-2Line Score, Box Score & Verslag
Kinheimvs.Neptunus2-0Line Score, Box Score & Verslag
Amsterdam Piratesvs.RCH5-3Line Score, Box Score & Verslag
Zondag 31 augustus / Sunday, August 31
Hoofddorp Pioniersvs.HCAW13-0 (7)
ADOvs.Sparta/Feyenoord5-4
(Sparta/Feyenoord uitgeschakeld voor eerste plaats / Sparta/Feyenoord eliminated for first place)
(Kinheim geplaatst voor de Play-Offs / Kinheim clinched a spot in the Play-Offs)
Neptunusvs.Kinheim14-4 (8)
RCHvs.Amsterdam Pirates1-11 (7)
Dinsdag 2 september / Tuesday, September 2
Hoofddorp Pioniersvs.ADOafgelast (regen)(opnieuw vastgesteld voor woensdag 3 september)
Neptunusvs.HCAWafgelast (regen)(opnieuw vastgesteld voor vrijdag 5 september)
RCHvs.Sparta/Feyenoordafgelast (regen)(opnieuw vastgesteld voor woensdag 3 september)
Woensdag 3 september / Wednesday, September 3
Hoofddorp Pioniersvs.ADO8-7
RCHvs.Sparta/Feyenoord19-9 (7)
Donderdag 4 september / Thursday, September 4
ADOvs.Neptunus1-11 (7)
(Neptunus geplaatst voor de Play-Offs / Neptunus clinched a spot in the Play-Offs)
HCAWvs.RCH6-0
Sparta/Feyenoordvs.Amsterdam Pirates3-4 (11)
(Amsterdam Pirates geplaatst voor de Play-Offs / Amsterdam Pirates clinched a spot in the Play-Offs)
(Hoofddorp Pioniers geplaatst voor de Play-Offs / Hoofddorp Pioniers clinched a spot in the Play-Offs)
Hoofddorp Pioniersvs.Kinheim1-4
Vrijdag 5 september / Friday, September 5
Neptunusvs.HCAWafgelast (regen)(opnieuw vastgesteld voor maandag 8 september)
Zaterdag 6 september / Saturday, September 6
Hoofddorp Pioniersvs.ADO8-2
Neptunusvs.HCAW8-0
RCHvs.Sparta/Feyenoord7-5
Amsterdam Piratesvs.Kinheim7-10
Zondag 7 september / Sunday, September 7
ADOvs.Hoofddorp Pioniersafgelast (regen)(opnieuw vastgesteld voor maandag 8 september)
HCAWvs.Neptunus0-12
Sparta/Feyenoordvs.RCHafgelast (regen)(opnieuw vastgesteld voor maandag 8 september)
Kinheimvs.Amsterdam Pirates4-2 (5 inn., regen)
(Amsterdam Pirates uitgeschakeld voor eerste plaats / Amsterdam Pirates eliminated for first place)
(Hoofddorp Pioniers uitgeschakeld voor eerste plaats / Hoofddorp Pioniers eliminated for first place)
Maandag 8 september / Monday, September 8
Neptunusvs.HCAWafgelast (veldconditie)(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 9 september)
ADOvs.Hoofddorp Pioniersafgelast (veldconditie)(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 9 september)
Sparta/Feyenoordvs.RCHafgelast (veldconditie)(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 9 september)
Dinsdag 9 september / Tuesday, September 9
Neptunusvs.HCAW12-8 (4 1/2 inn., regen)
ADOvs.Hoofddorp Pioniersafgelast (regen)(opnieuw vastgesteld voor vrijdag 12 september)
Sparta/Feyenoordvs.RCH1-0 (4 1/2 inn., regen)
Woensdag 10 september / Wednesday, September 10
Hoofddorp Pioniersvs.Kinheim8-5
(restant gestaakte wedstrijd 18 mei / remainder of suspended game of May 18)
Donderdag 11 september / Thursday, September 11
HCAWvs.ADO5-1Line Score, Box Score & Verslag
Sparta/Feyenoordvs.Neptunus1-8Line Score, Box Score & Verslag
Kinheimvs.RCH2-1Line Score, Box Score & Verslag
Amsterdam Piratesvs.Hoofddorp Pioniers6-3Line Score, Box Score & Verslag
Vrijdag 12 september / Friday, September 12
ADOvs.Hoofddorp Pioniersafgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor maandag 15 september)
Zaterdag 13 september / Saturday, September 13
Hoofddorp Pioniersvs.Neptunus7-4Line Score, Box Score & Verslag
Sparta/Feyenoordvs.Kinheim0-6Line Score, Box Score & Verslag
RCHvs.ADO2-5Line Score, Box Score & Verslag
Amsterdam Piratesvs.HCAW7-2Line Score, Box Score & Verslag
Zondag 14 september / Sunday, September 14
Neptunusvs.Hoofddorp Pioniers10-0 (8)Line Score, Box Score & Verslag
Kinheimvs.Sparta/Feyenoord2-4Line Score, Box Score & Verslag
ADOvs.RCH7-10Line Score, Box Score & Verslag
(ADO eindigt op 8e plaats en moet degradatie Play-Off spelen / ADO finishes in 8th place and has to play a relegation Play-Off)
HCAWvs.Amsterdam Pirates1-3Line Score, Box Score & Verslag
Maandag 15 september / Monday, September 15
ADOvs.Hoofddorp Pioniers3-5Line Score, Box Score & Verslag
(einde reguliere competitie / end of the regular season)
Donderdag 18 september / Thursday, September 18
Play-Offs (best-of-five, Game One)
Kinheim (nr. 1)vs.Hoofddorp Pioniers (nr. 4)3-9Line Score, Box Score & Verslag
Neptunus (nr. 2)vs.Amsterdam Pirates (nr. 3)11-1 (6 1/2)Line Score, Box Score & Verslag
Zaterdag 20 september / Saturday, September 20
Play-Offs (best-of-five, Game Two)
Hoofddorp Pioniers (nr. 4)vs.Kinheim (nr. 1)2-3Line Score, Box Score & Verslag
Amsterdam Pirates (nr. 3)vs.Neptunus (nr. 2)5-2Line Score, Box Score & Verslag
Promotie/Degradatie Play-Off (best-of-five, Game One)
Euro Stars (nr. 1 1K)vs.ADO (nr. 8 HK)1-2 (18)Line Score, Box Score & Verslag
Zondag 21 september / Sunday, September 21
Play-Offs (best-of-five, Game Three)
Kinheim (nr. 1)vs.Hoofddorp Pioniers (nr. 4)14-11Line Score, Box Score & Verslag
Neptunus (nr. 2)vs.Amsterdam Pirates (nr. 3)5-3Line Score, Box Score & Verslag
Promotie/Degradatie Play-Off (best-of-five, Game Two)
ADO (nr. 8 HK)vs.Euro Stars (nr. 1 1K)9-8 (14)Line Score, Box Score & Verslag
Zaterdag 27 september / Saturday, September 27
Play-Offs (best-of-five, Game Four)
Hoofddorp Pioniers (nr. 4)vs.Kinheim (nr. 1)0-3Line Score, Box Score & Verslag
(Kinheim wint Play-Off met 3-1 en plaatst zich voor Holland Series / Kinheim wins Play-Off, 3-1, and qualifies for Holland Series)
Amsterdam Pirates (nr. 3)vs.Neptunus (nr. 2)11-1 (8 inn.)Line Score, Box Score & Verslag
Promotie/Degradatie Play-Off (best-of-five, Game Three)
Euro Stars (nr. 1 1K)vs.ADO (nr. 8 HK)5-4Line Score, Box Score & Verslag
Zondag 28 september / Sunday, September 28
Play-Offs (best-of-five, Game Five)
Neptunus (nr. 2)vs.Amsterdam Pirates (nr. 3)2-3Line Score, Box Score & Verslag
(Amsterdam wint Play-Off met 3-2 en plaatst zich voor Holland Series / Amsterdam wins Play-Off, 3-2, and qualifies for Holland Series)
Promotie/Degradatie Play-Off (best-of-five, Game Four)
ADO (nr. 8 HK)vs.Euro Stars (nr. 1 1K)1-4Line Score, Box Score & Verslag
Donderdag 2 oktober / Thursday, October 2
Holland Series (best-of-five, Game One)
Kinheim
Winnaar nr. 1 vs. nr. 4
vs.Amsterdam Pirates
Winnaar nr. 2 vs. nr. 3
afgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor vrijdag 3 oktober)
Vrijdag 3 oktober / Friday, October 3
Holland Series (best-of-five, Game One)
Kinheim
Winnaar nr. 1 vs. nr. 4
vs.Amsterdam Pirates
Winnaar nr. 2 vs. nr. 3
afgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor maandag 6 oktober)
Zaterdag 4 oktober / Saturday, October 4
Holland Series (best-of-five, Game One)
Amsterdam Pirates
Winnaar nr. 2 vs. nr. 3
vs.Kinheim
Winnaar nr. 1 vs. nr. 4
4-3Line Score, Box Score, Play-by-Play & Verslag
Promotie/Degradatie Play-Off (best-of-five, Game Five)
Euro Stars (nr. 1 1K)vs.ADO (nr. 8 HK)2-3Line Score, Box Score & Verslag
(ADO wint Play-Off met 3-2 en blijft Hoofdklasser / ADO wins Play-Off, 3-2, and remains in the big league)
Zondag 5 oktober / Sunday, October 5
Holland Series (best-of-five, Game Two)
Kinheim
Winnaar nr. 1 vs. nr. 4
vs.Amsterdam Pirates
Winnaar nr. 2 vs. nr. 3
afgelast, veldconditie(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 7 oktober)
Maandag 6 oktober / Monday, October 6
Holland Series (best-of-five, Game Two)
Kinheim
Winnaar nr. 1 vs. nr. 4
vs.Amsterdam Pirates
Winnaar nr. 2 vs. nr. 3
afgelast, veldconditie(opnieuw vastgesteld voor woensdag 8 oktober)
Dinsdag 7 oktober / Tuesday, October 7
Holland Series (best-of-five, Game Two)
Kinheim
Winnaar nr. 1 vs. nr. 4
vs.Amsterdam Pirates
Winnaar nr. 2 vs. nr. 3
3-6Line Score, Box Score, Play-by-Play & Verslag
Woensdag 8 oktober / Wednesday, October 8
Holland Series (best-of-five, Game Three)
Kinheim
Winnaar nr. 1 vs. nr. 4
vs.Amsterdam Pirates
Winnaar nr. 2 vs. nr. 3
0-12 (7)Line Score, Box Score, Play-by-Play & Verslag
(Amsterdam Pirates wint Holland Series met 3-0 en is landskampioen / Amsterdam Pirates wins Holland Series, 3-0, and is Dutch champion)
(einde van het seizoen 2008 / end of the 2008 season)

Compleet Overzicht 2008 Line Scores, Box Scores, Speelschema
Complete Overview 2008 Line Scores, Box Scores, Schedule


Programma / Schedule

Team Rosters 2008

(geen wedstrijden op het programma, het seizoen 2008 is afgesloten / no games scheduled, as 2008 season has ended)

Compleet Overzicht 2008 Line Scores, Box Scores, Speelschema
Complete Overview 2008 Line Scores, Box Scores, Schedule


Line Scores & Box Scores

HoofdklasseMajor League
Line Scores & Box Scores van alle in 2008 gespeelde wedstrijden in de Hoofdklasse zijn hier te vinden.
(oefen, competitie, Play-Offs, Holland Series)

Line Scores & Box Scores of all games played in 2008 in the Dutch Major League can be found here.
(exhibition, regular season, Play-Offs, Holland Series)


Statistieken / Statistical Leaders

HoofdklasseMajor League
Statistische Leiders Hoofdklasse 2008 zijn hier te vinden.

Statistical Leaders Dutch Major League 2008 can be found here.


Team Rosters

Team Rosters Hoofdklasse 2008
ADO
L&D Amsterdam

Mr. Cocker HCAW
Konica Minolta Pioniers

Corendon Kinheim
DOOR Neptunus

MediaMonks RCH
Sparta/Feyenoord


EERSTE KLASSE HONKBAL 2008
DUTCH FIRST DIVISION BASEBALL 2008
EERSTE KLASSE / FIRST DIVISION
POULE A / POOL A
(Competitie Poule A begonnen op zaterdag 12 april; bijgewerkt t/m zondag 18 mei)
(Regular Season Pool A opened on Saturday, April 12; through games played on Sunday, May 18)
STAND POULE A
STANDINGS POOL A
GWLTPNTGBPCTRUNSOPPHOMEROADDAYNIGHTINTRA
(1)
INTER
(2)
STREAK
1EURO STARS 12102-20-.833112526 - 04 - 210 - 10 - 110 - 20 - 0W 2
2ROBUR '581183-161,5.78561523 - 25 - 16 - 32 - 08 - 30 - 0W 1
3ALMERE MAGPIES (*)1174-142,5.63672403 - 24 - 24 - 33 - 17 - 40 - 0W 3
DSS (*)1174-142,5.63671405 - 12 - 33 - 34 - 17 - 40 - 0L 1
PSV (*)1174-142,5.63672713 - 34 - 17 - 30 - 17 - 40 - 0W 1
6ALCMARIA VICTRIX (**)1165-124.54582853 - 23 - 36 - 50 - 06 - 50 - 0L 1
TWINS (**)1165-124.54551445 - 01 - 56 - 30 - 26 - 50 - 0L 1
8SPARKS HAARLEM1156-104,5.45588714 - 11 - 55 - 50 - 15 - 60 - 0L 3
9BLUE BIRDS (***)1147-85,5.36471622 - 42 - 34 - 70 - 04 - 70 - 0W 2
JEKA (***)1147-85,5.364671003 - 31 - 44 - 60 - 14 - 70 - 0W 1
11TEX TOWN TIGERS 1138-66,5.273761152 - 41 - 43 - 80 - 03 - 80 - 0L 1
12GRYPHONS 12-12-010.000411320 - 60 - 60 - 110 - 10 - 120 - 0L 12
Uitslagen | Programma
Scores | Schedule
Competitie van 41 wedstrijden, inclusief 8 Interleague vs. Poule B | 41-game schedule, including 8 Interleague vs. Pool B
Geen wedstrijden worden vastgesteld in de periode van 10 t/m 31 juli
No games will be scheduled between July 10 and 31
(*) - op alfabetische volgorde, omdat betrokken ploegen nog niet (allemaal) tegen elkaar hebben gespeeld
(*) - in alphabetical order, as not all teams concerned has played each other yet
(**) - op alfabetische volgorde, omdat onderling resultaat 1-1 is
(**) - in alphabetical order, as both team won once vs. each other
(***) - volgorde gebaseerd op onderling resultaat betrokken ploegen (Jeka-BlB 2-0)
(***) - ranking based on games played between teams concerned (Jeka vs. BlB 2-0)
(1) - Intraleague: winst-verlies in eigen poule | (1) - Intraleague: won-loss within own pool
(2) - Interleague: winst-verlies tegen Poule B | (2) - Interleague: won-loss vs. Pool B
(A) - ploeg op 1e plaats is kampioen en speelt een best-of-five Play-Off vs. nr. 8 Hoofdklasse om één plaats in HK 2009
(A) - team in first place is champion and plays a best-of-five Play-Off vs. nr. 8 Major League for one spot in 2009 big league
(#) - uitgeschakeld voor eerste plaats en promotie | (#) - eliminated for first place and promotion
(1K09) - zeker van plaats in Eerste Klasse 2009 | (1K09) - secured spot in First Division 2009
(B) - ploegen op de elfde en twaalfde plaats degradeert naar de Tweede Klasse
(B) - teams in eleventh and twelfth place relegate to the Second Division
Robur '58 is kampioen 2007
Robur '58 is the 2007 champion
POULE B / POOL B
(Competitie Poule B begonnen op vrijdag 11 april; bijgewerkt t/m zondag 18 mei)
(Regular Season Pool B opened on Friday, April 11; through games played on Sunday, May 18)
STAND POULE B
STANDINGS POOL B
GWLTPNTGBPCTRUNSOPPHOMEROADDAYNIGHTINTRA
(1)
INTER
(2)
STREAK
1AMSTERDAM PIRATES 212111-22-.91785305 - 16 - 05 - 16 - 011 - 10 - 0W 10
2SPARTA/FEYENOORD 2 12102-201.83398555 - 15 - 14 - 16 - 110 - 20 - 0L 2
3ERGO-SERVICES KINHEIM 11551115.50094673 - 22 - 3 - 14 - 31 - 2 - 15 - 5 - 10 - 0L 3
4DOOR TRIDENTS 1055-105.50080582 - 33 - 23 - 32 - 25 - 50 - 0W 2
5OMRON PIONIERS 1147-86,5.36454813 - 31 - 41 - 33 - 44 - 70 - 0W 1
6ADO 2 1036176,5.35047752 - 31 - 3 - 12 - 21 - 4 - 13 - 6 - 10 - 0W 1
7MEDIAMONKS RCH 2 1127267,5.273471081 - 3 - 21 - 40 - 32 - 4 - 22 - 7 - 20 - 0W 1
8MR. COCKER HCAW 2 1129-48,5.18241722 - 30 - 61 - 41 - 52 - 90 - 0L 5
Uitslagen | Programma
Scores | Schedule |
Competitie van 40 wedstrijden, inclusief 12 Interleague vs. Poule A | 40-game schedule, including 12 Interleague vs. Pool A
Geen wedstrijden worden vastgesteld in de periode van 10 t/m 31 juli
No games will be scheduled between July 10 and 31
(*) - volgorde gebaseerd op onderling resultaat (Pir vs. Spf 1-0) | (*) - ranking based on game played between teams concerned (Pir vs. Spf 1-0)
(1) - Intraleague: winst-verlies in eigen poule | (1) - Intraleague: won-loss within own pool
(2) - Interleague: winst-verlies tegen Poule A | (2) - Interleague: won-loss vs. Pool A
(A) - ploeg op de eerste plaats is landskampioen | (A) - team in first place is Dutch champion
(#) - uitgeschakeld voor eerste plaats | (#) - eliminated for first place
DOOR Tridents is regerend landskampioen | DOOR Tridents is defending Dutch champion


Uitslagen / Scores

Vrijdag 11 april / Friday, April 11
Poule B
ADO 2vs.Amsterdam Pirates 23-9Line Score & Box Score
HCAW 2vs.Hoofddorp Pioniers 28-1Line Score & Box Score
Sparta/Feyenoord 2vs.RCH 215-7Line Score & Box Score
Zaterdag 12 april / Saturday, April 12
Poule A
Alcmaria Victrixvs.Euro Stars11-25Line Score & Box Score
Sparks Haarlemvs.Gryphons8-4
Robur '58vs.PSV1-7
Blue Birdsvs.Jeka9-10
Tex Town Tigersvs.DSS3-12
Almere Magpiesvs.Twins8-3Line Score & Box Score
Poule B
Hoofddorp Pioniers 2vs.HCAW 25-4Line Score & Box Score
Tridentsvs.Kinheim 217-19Line Score & Box Score
Zondag 13 april / Sunday, April 13
Poule A
Gryphonsvs.Sparks Haarlem0-14
PSVvs.Robur '586-12
Jekavs.Blue Birds4-1
DSSvs.Tex Town Tigers8-2
Euro Starsvs.Alcmaria Victrix3-2Line Score & Box Score
Twinsvs.Almere Magpies2-1 (10)Line Score & Box Score
Poule B
RCH 2vs.Sparta/Feyenoord 24-15Line Score & Box Score
Kinheim 2vs.Tridents4-8Line Score & Box Score
Amsterdam Pirates 2vs.ADO 26-7Line Score & Box Score
Vrijdag 18 april / Friday, April 18
Poule A
DSSvs.Euro Stars4-1
Poule B
Amsterdam Pirates 2vs.Hoofddorp Pioniers 210-3Line Score & Box Score
Sparta/Feyenoord 2vs.ADO 213-3 (7)Line Score & Box Score
Tridentsvs.HCAW 27-2Line Score & Box Score
RCH 2vs.Kinheim 24-4 (10)
Zaterdag 19 april / Saturday, April 19
Poule A
Jekavs.Alcmaria Victrix8-14Line Score & Box Score
Gryphonsvs.Almere Magpies2-12 (7)Line Score & Box Score
Twinsvs.Blue Birds8-4
Tex Town Tigersvs.PSV6-7
Robur '58vs.Sparks Haarlem7-6
Poule B
Kinheim 2vs.RCH 226-0
Zondag 20 april / Sunday, April 20
Poule A
Alcmaria Victrixvs.Jeka15-8Line Score & Box Score
Almere Magpiesvs.Gryphons18-3 (6 1/2)Line Score & Box Score
PSVvs.Tex Town Tigers10-7
Sparks Haarlemvs.Robur '586-4
Euro Starsvs.DSS6-5
Blue Birdsvs.Twins4-8
Poule B
HCAW 2vs.Tridents7-9Line Score & Box Score
Hoofddorp Pioniers 2vs.Amsterdam Pirates 20-2Line Score & Box Score
ADO 2vs.Sparta/Feyenoord 22-7Line Score & Box Score
Vrijdag 25 april / Friday, April 25
Poule A
DSSvs.Jeka11-1
Poule B
Tridentsvs.Amsterdam Pirates 21-4Line Score & Box Score
ADO 2vs.RCH 23-1
Sparta/Feyenoord 2vs.Hoofddorp Pioniers 25-4Line Score & Box Score
Zaterdag 26 april / Saturday, April 26
Poule A
Jekavs.DSS5-2
Euro Starsvs.Tex Town Tigers13-0
Alcmaria Victrixvs.Twins9-2Line Score & Box Score
Sparks Haarlemvs.PSV7-6
Blue Birdsvs.Gryphons18-1
Almere Magpiesvs.Robur '580-1Line Score & Box Score
Poule B
Hoofddorp Pioniers 2vs.Sparta/Feyenoord 28-10 (10)Line Score & Box Score
Kinheim 2vs.HCAW 25-1
RCH 2vs.ADO 25-5
Zondag 27 april / Sunday, April 27
Poule A
Gryphonsvs.Blue Birds8-9
Robur '58vs.Almere Magpies1-0Line Score & Box Score
PSVvs.Sparks Haarlem13-10
Tex Town Tigersvs.Euro Stars9-17
Twinsvs.Alcmaria Victrix7-1Line Score & Box Score
Poule B
HCAW 2vs.Kinheim 28-1
Amsterdam Pirates 2vs.Tridents5-4Line Score & Box Score
Vrijdag 2 mei / Friday, May 2
Poule A
DSSvs.Twins7-2
Poule B
Amsterdam Pirates 2vs.HCAW 210-0 (8)Line Score & Box Score
Tridentsvs.Sparta/Feyenoord 24-5Line Score & Box Score
Hoofddorp Pioniers 2vs.RCH 20-8
ADO 2vs.Kinheim 23-4
Zaterdag 3 mei / Saturday, May 3
Poule A
Jekavs.Euro Stars2-12
Gryphonsvs.Alcmaria Victrix4-5Line Score & Box Score
Robur '58vs.Blue Birds6-5
Twinsvs.DSS3-1
Tex Town Tigersvs.Sparks Haarlem12-5
PSVvs.Almere Magpies4-5 (11)Line Score & Box Score
Poule B
Kinheim 2vs.ADO 218-1
RCH 2vs.Hoofddorp Pioniers 27-11
Zondag 4 mei / Sunday, May 4
Poule A
Euro Starsvs.Jeka7-6
Alcmaria Victrixvs.Gryphons6-5Line Score & Box Score
Blue Birdsvs.Robur '581-6
Sparks Haarlemvs.Tex Town Tigers17-7
Almere Magpiesvs.PSV4-5Line Score & Box Score
Poule B
Sparta/Feyenoord 2vs.Tridents7-6Line Score & Box Score
HCAW 2vs.Amsterdam Pirates 20-13 (7)Line Score & Box Score
Vrijdag 9 mei / Friday, May 9
Poule A
DSSvs.Gryphons8-5
Poule B
Amsterdam Pirates 2vs.Kinheim 26-3Line Score & Box Score
Hoofddorp Pioniers 2vs.ADO 29-7
Sparta/Feyenoord 2vs.HCAW 28-2Line Score & Box Score
RCH 2vs.Tridents3-9Line Score & Box Score
Zaterdag 10 mei / Saturday, May 10
Poule A
Jekavs.Tex Town Tigers6-11
Euro Starsvs.Twins4-2
Alcmaria Victrixvs.Robur '582-9Line Score & Box Score
Blue Birdsvs.PSV6-8
Almere Magpiesvs.Sparks Haarlem4-3Line Score & Box Score
Poule B
Tridentsvs.RCH 215-2 (6 1/2)Line Score & Box Score
Kinheim 2vs.Amsterdam Pirates 23-9Line Score & Box Score
HCAW 2vs.Sparta/Feyenoord 24-7Line Score & Box Score
Zondag 11 mei / Sunday, May 11
Poule A
Tex Town Tigersvs.Jeka14-12
Twinsvs.Euro Stars10-0
Gryphonsvs.DSS8-10
Robur '58vs.Alcmaria Victrix10-16Line Score & Box Score
PSVvs.Blue Birds2-12(onder protest van PSV)
Sparks Haarlemvs.Almere Magpies11-12 (11)Line Score & Box Score
Poule B
ADO 2vs.Hoofddorp Pioniers 213-3
Vrijdag 16 mei / Friday, May 16
Poule A
DSSvs.Robur '583-4
Poule B
Sparta/Feyenoord 2vs.Amsterdam Pirates 24-6Line Score & Box Score
RCH 2vs.HCAW 26-5
Hoofddorp Pioniers 2vs.Kinheim 210-7
Tridentsvs.ADO 2afgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor woensdag 21 mei)
Zaterdag 17 mei / Saturday, May 17
Poule A
Gryphonsvs.Euro Stars0-13
Sparks Haarlemvs.Blue Birdsafgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor maandag 19 mei)
Alcmaria Victrixvs.PSVafgelast, regen(nog geen nieuwe datum bekend)
Twinsvs.Jekaafgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 20 mei)
Robur '58vs.DSSafgelast, regen(nog geen nieuwe datum bekend)
Almere Magpiesvs.Tex Town Tigersafgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 20 mei)
Poule B
HCAW 2vs.RCH 2afgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor maandag 19 mei)
ADO 2vs.Tridentsafgelast, regen(opnieuw vastgesteld voor dinsdag 20 mei)
Kinheim 2vs.Hoofddorp Pioniers 2afgelast, regen(nog geen nieuwe datum bekend)
Zondag 18 mei / Sunday, May 18
Poule A
PSVvs.Alcmaria Victrix4-1Line Score & Box Score
Jekavs.Twins5-4
Tex Town Tigersvs.Almere Magpies5-8
Euro Starsvs.Gryphons11-1
Blue Birdsvs.Sparks Haarlem2-1
Poule B
Amsterdam Pirates 2vs.Sparta/Feyenoord 25-2Line Score & Box Score
Maandag 19 mei / Monday, May 19
Poule A
Sparks Haarlemvs.Blue Birds5-13
Poule B
HCAW 2vs.RCH 22-5
Dinsdag 20 mei / Tuesday, May 20
Poule A
Twinsvs.Jeka10-4
Almere Magpiesvs.Tex Town Tigers6-4 (8)Line Score & Box Score
Poule B
ADO 2vs.Tridents5-3Line Score & Box Score
Woensdag 21 mei / Wednesday, May 21
Poule B
Tridentsvs.ADO 27-5
Vrijdag 23 mei / Friday, May 23
Poule B
Amsterdam Pirates 2vs.RCH 23-0
Tridentsvs.Hoofddorp Pioniers 26-4
Sparta/Feyenoord 2vs.Kinheim 24-6
ADO 2vs.HCAW 25-13
Zaterdag 24 mei / Saturday, May 24
Poule A
Jekavs.Gryphons7-10
Euro Starsvs.Robur '587-2
DSSvs.PSV2-3
Alcmaria Victrixvs.Sparks Haarlem2-7
Twinsvs.Tex Town Tigers0-1
Almere Magpiesvs.Blue Birds
Poule B
Kinheim 2vs.Sparta/Feyenoord 212-16
RCH 2vs.Amsterdam Pirates 21-10


Programma / Schedule

Zondag 25 mei / Sunday, May 25
Poule A
Gryphonsvs.Jeka14:00Rosmalen
Robur '58vs.Euro Stars14:00Apeldoorn
PSVvs.DSS14:00Eindhoven
Sparks Haarlemvs.Alcmaria Victrix14:00Haarlem
Blue Birdsvs.Almere Magpies14:30Delft
Tex Town Tigersvs.Twins14:30Enschede
Poule B
HCAW 2vs.ADO 214:00Bussum
Hoofddorp Pioniers 2vs.Tridents14:00Hoofddorp


Bedankt voor het bezoeken van deze site. Tot de volgende keer!
Thank you for visiting. See you soon!

Mail vragen of suggesties naar stoov@wxs.nl

Mail your suggestions and questions to stoov@wxs.nl

Laatste Update: 8 oktober 2008
Copyright © 1997-2007 Marco Stoovelaar.