EquipmentOpleidingPassagiers
_AlgemeenNieuws--
Op 01 oktober 2004 zijn er in Nederland een aantal zaken in de regelgeving betreffende brevettering en examinering gewijzigd. Een van de wijzigingen is dat voor het recreatief ballonvaren geen brevet meer nodig is. Voor het commercieel ballonvaren is wel een brevet nodig.

Eenvoudige uitleg
Uitgebreide uitleg
Teletekstpagina 120/2

Op 23 september 2004 verschijnt bovenstaand bericht op Teletekst.
Inspectie Verkeer en Waterstaat heeft een informatieblad Wijziging regelgeving brevettering en examinering uitgegeven.

Wat gaat er wijzigen?

Aktueel tot en met 30 september 2004
Vanaf 01 oktober 2004
Wet Luchtvaart / Artikel 2.1 lid 1
Het is verboden een luchtvaartuig te bedienen zonder het daarvoor geldige bewijs van bevoegdheid of geldige bewijs van gelijkstelling.
Wet Luchtvaart / Artikel 2.1 lid 1 is niet van toepassing op het bedienen van een vrije ballon, niet tegen vergoeding, die luchtwaardig is bevonden voor maximaal vier inzittenden, tijdens VFR-vluchten zonder baat tijdens de daglichtperiode (zie Besluit bewijzen van bevoegdheid voor de luchtvaart artikel 11 lid m). Voor vervoer (per ballon) tegen betaling is een commercieel brevet CPL(FB) vereist.
Besluit bewijzen van bevoegdheid voor de luchtvaart
Besluit bewijzen van bevoegdheid voor de luchtvaart
Regeling bewijzen van bevoegdheid en bevoegdverklaringen voor luchtvarenden 2001
Regeling bewijzen van bevoegdheid en bevoegdverklaringen voor luchtvarenden 2001

Examenreglement voor luchtvarenden 2004

Regeling examinatoren voor luchtvarenden 2004


Deze informatie pretendeert niet volledig of juist te zijn. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.

Bijgewerkt op 09-04-2009