|
|
||||||
|
|
|
|
|
|||
| Fabrikanten en bedrijven | Marktontwikkeling | Klimaatcrisis | English | |||
| Kleine Windmolens | Windparkenkaart | Molenproducties | Contact | |||
| Cijfers | Incidenten | FAQ | ||||
| Techniek | Kosten-Baten | Links | ||||
|
Nieuws,
Noord-Holland
Pijplijnprojecten:
Totaal 38 locaties met 608 - max. 758 MW (VROM)
|
|
|
|
29 januari 2010
De gemeente Wieringermeer heeft een kaart gepubliceerd waar de gebieden worden aangegeven die in aanmerking komen voor nieuwe windparken, ter vervanging van solitaire molens en opschaling van bestaande lijnopstellingen. Er zijn twee categorieën gemaakt: "zonder voorwaarden kansrijk" (zoals de meeste bestaande lijnopstellingen) en "kansrijk onder voorwaarden" (bijvoorbeeld langs de IJsselmeerdijk). Er is ook een randvoorwaardenkaart. Zie Kansenkaart Wieringermeer
9 december 2009
Het windpark met twaalf Lagerwey's van Coöperatie Kennemerwind langs het Noord-Hollands Kanaal bij Burgerbrug staat regelmatig op instorten en de vereniging is dus al vele jaren bezig met de vervanging van de turbines. Maar er is veel en felle oppositie tegen windenergie in de regio. Na vele raadsvergaderingen, uitstellen en onderzoek viel gisteravond het doek. De VVD gaf de doorslag. Die stemde alsnog tegen omdat zij vindt dat door de aanstaande nieuwe wetgeving voor geluid onvoldoende mogelijkheden ontstaan om beschermend op te treden wanneer er overlast dreigt. Met tien tegen vijf was het over en uit voor windpark "Jan van Kempen" met drie nieuwe turbines. Alleen de PvdA en een van de drie CDA-ers stemde voor. "Juichend en feestend verliet een hele horde tegenstanders gisteravond het gemeentehuis", meldt de krant. Voorzitter Cees Bakker van Kennemerwind geeft het nog niet op en hoopt dat nu de provincie het heft in handen neemt.
Het windpark was maandag 14 december in een speciale uitzending over "Kopenhagen" met voorzitter Bakker en vooral veel tegenstanders in beeld. (Ned 2, 20.25 -21.50 u.). Voor wie het gemist heeft: Netwerk 14-12-2009. Het item over het windpark zit ongeveer op 30-40 minuten, maar de rest van de uitzending was ook zeer de moeite waard.
(Schagen FM en Noord-Hollands Dagblad)
24 juni 2009
Op Texel staan vier windturbines van NUON die na een ernstig incident sinds februari 2008 stil staan te staan en niet meer in gebruik komen. De molen bij het NIOZ is al lang verdwenen. Texel heeft nu nog 1 draaiende windturbine. Het Texelse energiebedrijf Texel Energie wil nu vier nieuwe turbines die volgens de directeur alle eilanders en de recreatiesector volledig van stroom kunnen voorzien (33% van het totale eilandverbruik van 76 miljoen kWh). "Dus je hebt het wel ergens over"", zegt de directeur. Op de ledenvergadering stemde 73% voor het plan.
Zo stond het op Texel Plaza:
Het plan werd maandagavond tijdens de algemene ledenvergadering gepresenteerd door directeur Brendan de Graaf.
Het plaatsen van grote windmolens op Texel was eerder aanleiding voor verhitte discussies tussen voor- en tegenstanders. Het plan zal dan ook niet door iedereen met open armen ontvangen worden. “Maar er is wel draagvlak, dat bleek maandagavond.” TexelEnergie is eigendom van Texelaren en daardoor zie je nu toch een wat andere tendens en andere reacties.”
B en W van Texel willen in een nieuw bestemmingsplan buitengebied vastleggen dat windturbines op bepaalde plaatsen tot een ashoogte van 150 meter zijn toegestaan. Een meerderheid in de raad is daar echter nog op tegen.
9 april 2009
De gemeente Wieringermeer, ECN, Nuon, de vereniging van windturbine-eigenaren in de Wieringermeer (VWNH), de provincie en Senter Novem (onderdeel van het ministerie van Economische Zaken) gaan gezamenlijk een windplan maken voor de Wieringermeer. De gemeenteraad heeft in het structuurplan al aangegeven waar er eventueel nog nieuwe lijnopstellingen van windturbines geplaatst kunnen worden. Dat zou bijvoorbeeld ten oosten van Agriport kunnen zijn of aan de westkant van de Wieringermeer. Van die locaties moet wel worden bekeken of er voldoende afstand kan worden gehouden van woongebieden, bedrijven, natuur en infrastructuur. In de opgestelde startnotitie wordt de stand van zaken beschreven en de procedure voort het vaststellen van het eindplan. Doel is te onderzoeken hoe de 35 solitaire turbines vervangen kunnen worden, hoe meer windenergie opgewekt kan worden en hoe het verder moet met het testpark van ECN. Inmiddels gedane verzoeken tot opschaling van solitaire molens worden afgewezen. De vereniging van eigenaren gaat niet akkoord met 1 voor 3 vervanging maar streeft 1 op 1 na, maar daar wil de gemeente nog niet aan. Eind 2009 moet het plan klaar zijn. Daarna volgt een inspraakprocedure waarna de gemeenteraad het plan begin 2010 moet vaststellen. (Noordhollands Dagblad)
28 juli: De gemeente gaf een opdracht aan Arcadis om het windplan te maken en trekt daar 55.000 Euro voor uit.
3 maart 2006 Een meerderheid van de gemeenteraad van Wervershoof is tegen de bouw van een windpark met vijf turbines langs de Westfrisiaweg bij Zwaagdijk-Oost. Initiatiefnemer TOP-wind is er acht jaar mee bezig geweest. In de loop der jaren zijn alle bezwaren die ooit tegen windenergie zijn geuit wel een keer te berde gebracht. Volgens een meerderheid van de commissie Algemene Zaken/Ruimte is er in de gemeente geen draagvlak voor een windpark. De wethouder is bang voor schadeclaims omdat er verwachtingen zijn gewekt. NoordHollands Dagblad
10 november 2005
Vijf jaar voor de deadline van 2010 heeft de provincie Noord-Holland als tweede Provincie (na Flevoland in 2002) haar doelstelling voor het op te stellen windvermogen in 2010 bereikt. Dat vermogen werd overeengekomen in de bestuursovereenkomst BLOW tussen Rijk, Provincies en gemeenten. Tijdens twee infodagen over Duurzame Energie en de officiële opening van het Windpark De Horn in Noorder-Koggenland bij Twisk wordt e.e.a. gevierd. Gedeputeerde Staten maakt tevens bekend dat de nieuwe doelstelling is opgeschroefd naar 300 MW in 2007. Niet zo moeilijk want de projecten daarvoor staan al in de steigers.
In Noord-Holland staan nu 282 windturbines welke jaarlijks 482 miljoen kWh produceren. Ruim 60 % daarvan wordt in de gemeente Wieringermeer geproduceerd. Amsterdam is de tweede gemeente met ruim 10% en Niedorp derde met 6,5%. Noord-Holland is nu, na Flevoland met 36%, de tweede windprovincie met een aandeel van 18% in de landelijke windstroomproductie. Meer bij Statistieken.
Juni 2005
In de Afrikahaven van het westelijk havengebied in Amsterdam is een locatie ontwikkeld voor zeven turbines van maximaal 3 MW per stuk (ashoogten mogelijk van 70-100 meter) welke voor juni 2006 in gebruik genomen moet zijn. De locatie wordt door het Havenbedrijf in erfpacht uitgegeven aan de "meest aannemelijke" bieder. "Kandidaten dienen ondernemingen te zijn die beschikken over aantoonbare ervaring van 5 jaar met de ontwikkeling en realisatie of exploitatie van windturbines met een gezamenlijk vermogen van minimaal 3 MW". De gunning is gepland voor 1 augustus 2005.
Het project werd in februari 2008 in gebruik genomen.
|
KLEINE BERICHTEN
In deze kolom melden we korte nieuwtjes en ontwikkelingen rond projecten in de provincie. Ze worden meestal niet aangekondigd op de nieuwsoverzichtpagina. ---------------------------
Nog 1 windpark in Anna Paulowna
Op 19 januari 2009 heeft de gemeenteraad van Anna Paulowna het bestemmingsplan buitengebied vastgesteld. Daarin wordt plaats ingeruimd voor nog 1 nieuw windpark met maximaal 5 turbines. Het CDA had voorgesteld om een onderzoek te doen naar meerdere locaties maar daar voelde de raad niets voor. Solitaire turbines mogen ter plaatse vervangen worden maar moeten maximaal dezelfde hoogte hebben. Gezien de voorwaarden (geluid e.d.) zullen dat er niet meer dan 5-6 zijn. Nieuwe locaties voor solitairen zijn niet toegestaan. Anna Paulowna telt nu 20 MW en een jaarproductie van ongeveer 45 miljoen kWh. Het betreft 13 solitaire turbines en drie windparken langs het Noord-Hollands Kanaal (7), in de Waardpolder (19) en langs de Noordwesterdijk (8). ----------------
Zaanstad wil meer windturbines
Zaanstad gaat er bij de Regionale Ontwikkelingsmaatschappij Noordzeekanaalgebied (RON) op aandringen dat er snel meer windmolens geplaatst moeten worden langs het Noordzeekanaal. Dat meldt het Noordhollands Dagblad. Langs het kanaal staan nu op grond van Zaanstad vier windmolens. Momenteel loopt een procedure voor een vijfde windturbine. Dat zijn er nog lang niet genoeg vindt GroenLinks. In totaal zijn er langs het kanaal tien molens mogelijk. Burgemeester en wethouders gaat met de RON praten en de maatschappij wijzen op het belang van de windmolens. Ook als er problemen zijn bij de plaatsing van molens willen B en W er bij de grondeigenaren op aandringen dat de molens er snel komen. De RON heeft een overeenkomst met Ontwikkelingsbedrijf Haventerrein Westzaan (OHW) over de plaatsing van vijf windmolens op bedrijventerrein Hoogtij, maar de turbines van de ontwikkelaar voldoen niet aan de voorwaarden van het bestemmingsplan. Daarom kunnen ze voorlopig niet geplaatst worden. Noordhollands Dagblad, 30-11-2008
----------------
Meer lokaal: Alle cijfers van de
|
|
|
Jaap Langenbach Dwerssteech 8 8551 SB Wâldsein Fryslân, Nederland, Tel. + 31 514 - 592 536
Member of WWEA
|