|
Algemeen
Snagov is voor inwoners van Boekarest een populaire plaats om in het weekeinde door te brengen. U kunt Snagov per trein bereiken. Info via de website van CFR. Op deze pagina kunt u doorklikken naar een aantal links die betrekking hebben op deze plaats, die c.a. 30 kilometer ten noorden van Boekarest ligt:
Snagov meer
Het Snagov meer wordt omgeven door ruim 1700 hectare bos die deel uitmaakt van het natuurreservaat. In de bossen leven herten, hazen, fazanten en wilde zwijnen. Het Snagov meer heeft een oppervlakte van 512 hectare. 180 hectare daarvan maakt deel uit van het natuurreservaat (sinds 19529. Het meer zelf heeft een lengte van 13 kilometer en is enkele honderden meters breed. Het water is op sommige plaatsen 10 - 11 meter diep.In het water leve o.a. karpers en zoetwaterkreeften.
Langs de oever van het meer liggen stranden, hotels en restaurants,. Villa 10 aan de rand van het meer was het zomerverblijf van de voormalige dictator Ceausescu. Niet ver daar vandaan staat het Snagov paleis. Dit paleis, gebouwd aan het begin van de 20ste eeuw door Prins Nicolae, de broer van Koning Carol II, in Italiaanse renaissancestijl werd ten tijde van Ceausecsu regelmatig gebruikt door de partijtop.
Midden in het meer ligt Snagov eiland (zie aparte beschrijving) met daarop het Snagov klooster. U kunt dit eiland met een bootje bereiken.
Snagov eiland
Snagov eiland is gelegen in het Snagov meer. Het eiland is bereikbaar met een pontje. Snagov eiland kan bogen op een roerige geschiedenis. Hieronder vindt u een beschrijving van belangrijkste bezienswaardigheden van het eiland.
Snagov kloosterkerk
De kerk op het eiland dateert uit 1620, maar is gebouwd op de resten van een 15e eeuwse kerk. De kerk heeft een viertal torens. Het grondplan van de kerk is gebaseerd op een kerk die op de berg Athos staat. In de kerk, met zeer fraaie fresco's, zou zich het graf van Vlad Tepes bevinden. Toen het graf echter in 1931 werd geopend trof men een lege tombe aan.
Snagov klooster
Het Sngaov klooster wordt voor het eerst genoemd in 1408 in een acte van Mircea cel Batran, In 1468 bouwt Vlad Tepes de ommuring van het klooster. Ook komt er een brug die het klooster, en het eiland, met de vaste oever verbind. In de 17e eeuw, tijdens het bewind van Matei Basarab, ontwikkelt het klooster zich tot een belangrijk cultureel centrum in Walachije. Hier stond in die tijd een van de belangrijkste drukkerijen van het vorstendom.
Tot aan 1821 was het kloostereiland bereikbaar via een houten brug. Deze werd echter door de Turken verwoest toen zij een opstand onder Tudor Vladimrescu wilden neerslaan. De verwoeste brug werd vervangen door een drijvend exemplaar die echter in 1853 zonk toen er een grote groep gevangenen overheen werd vervoerd.
Het kloostereiland heeft geruime tijd dienst gedaan als gevangenis. In 1848 worden hier een aantal revolutionairen, waaronder Mihailescu, Zaganescu en Lazarescu, gevangengezet.
© Ember Internetdiensten 2005
|
|